x
گروه مهاجرتی توریستی سرمایه گذاری مترجمی بازرگانی ام /زد
  • محله کارسیاکا خیبان قبرس شماره:57 طبقه دوم و سوم منطقه آلتین اردو استان اردو کشور ترکیه
  • İNFO@MZMOHAJERAT.COM
  • 8 صبح الی 19 بعد از طهر

به روز رسانی :گروه ام /زد شرکت مهران با ثبت رسمی در کشور ترکیه و مجوز فعالیتی 9797 وزارتخانه مربوطه مجوز ما

تافل یک آزمون معتبر جهانی است که مهارت های زبان انگلیسی داوطلبان برای استفاده در محیط دانشگاه را ارزیابی می کند. یکی از اصلی ترین اهداف شرکت در آزمون تافل برای ترکیه، اخذ ویزای دانشجویی است. ارائه مدرک تافل برای اخذ پذیرش در دانشگاه های اکثر کشورها از جمله ترکیه ضروری خواهد بود. از این آزمون می توان جهت ثبت نام در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری استفاده کرد.
آزمون تافل چیست؟
آزمون تافل از معتبرترین آزمون های تعیین سطح زبان انگلیسی در جهان به شمار می رود. موسسه ETS مسئول برگزاری آزمون تافل در نقاط مختلف جهان است. این آزمون جهت ارزیابی مهارت های گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن شرکت کنندگان غیر انگلیسی برگزار می شود.
شرایط ثبت نام در آزمون تافل برای ترکیه
برای ثبت نام در آزمون تافل باید به سایت http://www.ets.org/toefl مراجعه کنید. به این نکته توجه کنید که مدرک تافل در تمام دانشگاه های کشور ترکیه قابل قبول است. به عبارت دیگر، شرکت کنندگان با ارائه مدرک تافل زبان انگلیسی می توانند شانس پذیرش خود در دانشگاه مورد نظر را افزایش دهند. این مدرک در دانشگاه های ترکیه معادل سازی می شود.
زمان برگزاری آزمون تافل برای ترکیه
آزمون تافل در طول سال بیش از 50 بار در نقاط مختلف جهان برگزار می شوند. برگزاری آزمون تافل در کشور هر دو هفته یکبار انجام می شود. این آزمون در مراکز مشخصی در کشور برگزار می شوند که جهت اطلاع باید به سایت مراجعه کنید.
در سال های اخیر، برگزاری آزمون تافل اینترنتی بسیار رواج یافته است. آزمون تافل اینترنتی یا IBT هر دو هفته یکبار در تهران و برخی از شهرها مانند شیراز، اصفهان، آمل، ارومیه و غیره برگزار می شود. در حال حاضر، آزمون کاغذی تافل یا PBT در ایران برگزار نمی شوند.
زمان اعلام نتیجه آزمون تافل برای ترکیه
همانطور که گفته شد، آزمون تافل در طول یک سال چندین بار در نقاط مختلف جهان برگزار می شود. سوالی که برای بسیاری از شرکت کنندگان مطرح می شود، زمان اعلام نتیجه آزمون است. به طور کلی، نتایج 15 روز کاری بعد از برگزاری آزمون تافل منتشر می شوند. شرکت کنندگان در آزمون می توانند با مراجعه به سایت از نتیجه نمرات خود باخبر شوند.
به این نکته توجه داشته باشید که اعتبار مدرک تافل زبان انگلیسی در دانشگاه های ترکیه و سایر کشورها دو سال در نظر گرفته می شود. بعد از دو سال، ارائه این مدرک به دانشگاه فاقد اعتبار و ارزش خواهد بود. در نتیجه، توصیه می شود تا پیش از شرکت در آزمون حتماً برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.
مواد آزمون و نمرات هر بخش
آزمون تافل یکی از مهم ترین آزمون های تعیین سطح زبان انگلیسی در سطح جهان به شمار می رود. این آزمون از چهار بخش اصلی تشکیل می شود:
  • Reading Comprehension یا مهارت خواندن
  • Listening Comprehension یا مهارت شنیداری
  • Speaking Comprehension یا مهارت گفتاری
  • Writing Comprehension یا مهارت نوشتاری
شرکت کنندگان در آزمون تافل جهت کسب نمره قابل قبول باید در هر چهار بخش مهارت داشته باشند. حداقل و حداکثر نمره در هر بخش بین صفر تا 30 در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که هر چهار بخش آزمون پشت سر هم برگزار می شوند. البته، بین آزمون ارزیابی مهارت شنیداری و مهارت گفتاری حدود 10 دقیقه زمان استراحت برای شرکت کنندگان در نظر گرفته می شود.
مهارت خواندن یا READING COMPREHENSION
در این بخش از آزمون تافل برای ترکیه، چند متن با حجم حدود 700 کلمه آورده می شوند. این متون اغلب در زمینه موضوعات عمومی و تخصصی هستند. در پایان هر متن، 14 سوال درک مطلب در رابطه با هر متن از شرکت کننده آزمون پرسیده می شود. افرادی می توانند نمره خوبی از این بخش کسب کنند که مهارت خلاصه برداری و درک مطلب خوبی داشته باشند.
در آزمون های تافل سال های اخیر، شرکت کنندگان باید جداول ارائه شده را با توجه به آنچه از متن فهمیده اند، پر کنند. در جدول زیر می توانید با اطلاعات مختلف آزمون تافل برای ترکیه در زمینه بخش مهارت خواندن آشنا شوید.
بخش مهارت خواندنمدت زمان پاسخگوییتعداد سوالاتحداقل و حداکثر نمره
60 تا 80 دقیقه36 تا 56 سوال0 تا 30
مهارت شنیداری یا LISTENING COMPREHENSION
دومین بخش از آزمون تافل به ارزیابی مهارت شنیداری شرکت کنندگان اختصاص می یابد. در این بخش، 6 تا 9 قسمت شنیداری 3 تا 5 دقیقه برای شرکت کنندگان پخش می شود. شرکت کنندگان بعد از گوش دادن به این متون باید به سوالات ارائه شده پاسخ درست دهند. بخشی از این متون شنیداری در زمینه مکالمه های روزانه در محیط دانشگاه هستند. به عنوان مثال، گفتگو بین دو دانشجو در رابطه با مباحث درسی و کتاب های دانشگاهی.
بخش دیگر نیز به مکالمه های تخصصی تر مانند آنچه در سخنرانی های علمی اساتید یا کلاس های دانشگاهی رخ می دهند، اختصاص یافته است. کسب نمره قبولی در این بخش نشان می دهد که شرکت کننده برای حضور در دانشگاه های کشور ترکیه آمادگی کاملی دارد. در جدول زیر می توانید با اطلاعات مختلف آزمون تافل برای ترکیه در زمینه بخش مهارت شنیداری آشنا شوید.
بخش مهارت شنیداریمدت زمان پاسخگوییتعداد سوالاتحداقل و حداکثر نمره
60 تا 90 دقیقه34 تا 51 سوال0 تا 30
مهارت گفتاری یا SPEAKING COMPREHENSION
ارزیابی مهارت گفتاری آزمون تافل شامل شش بخش است: چهار بخش به reading، speaking و listening و دو بخش به انشا اختصاص می یابد. در این بخش از آزمون از شرکت کنندگان خواسته می شود تا در مورد متنی که می خوانند یا می شنوند، صحبت کنند و نظر دهند. معمولاً به شرکت کنندگان حدود 60 ثانیه وقت داده می شود تا نظرات خود را به طور واضح و دقیق بیان کنند. به طور کلی، ارزیابی مهارت گفتاری شامل 6 تکلیف مجزاست.
در جدول زیر می توانید با اطلاعات مختلف آزمون تافل برای ترکیه در زمینه بخش مهارت گفتاری آشنا شوید.
بخش مهارت گفتاریمدت زمان پاسخگوییتعداد سوالاتحداقل و حداکثر نمره
20 دقیقه6 تکلیف یا task0 تا 30
مهارت نوشتاری یا WRITING COMPREHENSION
ارزیابی مهارت نوشتاری در آزمون تافل شامل دو بخش می شود. در بخش نخست، از شرکت کنندگان خواسته می شود تا متنی در مورد موضوع مشخص بنویسند. در بخش دوم، شرکت کنندگان باید یک متن آکادمیک را بخوانند و نظرات خود در مورد آن را بنویسند. تمامی مهارت های نوشتاری شرکت کنندگان در این دو بخش مورد ارزیابی قرار می گیرند.
در جدول زیر می توانید با اطلاعات مختلف آزمون تافل برای ترکیه در زمینه بخش مهارت نوشتاری آشنا شوید.
بخش مهارت نوشتاریمدت زمان پاسخگوییتعداد سوالاتحداقل و حداکثر نمره
60 دقیقه2 تکلیف یا task0 تا 30
مجموع نمرات قابل کسب در آزمون تافل بین 0 تا 120 است. حداقل نمره قبولی توسط دانشگاه های مختلف مشخص می شوند.
Choose Layout
Main Color Scheme
CHAT