x
گروه مهاجرتی توریستی سرمایه گذاری مترجمی بازرگانی ام /زد
  • محله کارسیاکا خیبان قبرس شماره:57 طبقه دوم و سوم منطقه آلتین اردو استان اردو کشور ترکیه
  • İNFO@MZMOHAJERAT.COM
  • 8 صبح الی 19 بعد از طهر

به روز رسانی :گروه ام /زد شرکت مهران با ثبت رسمی در کشور ترکیه و مجوز فعالیتی 9797 وزارتخانه مربوطه مجوز ما

اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن

در ادامه این نوشتار می‌خوانیم:

همه چیز درباره اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا یک اتحادیه سیاسی و اقتصادی است که از ۲۷ کشور اروپایی تشکیل شده ‌است. این کشورها با نام ایالت‌های عضو شناخته می‌شوند که مهمترین آن‌ها عبارتند از: فرانسه، آلمان، اسپانیا، بلژیک، چک، کرواسی و بلغارستان.

اتحادیه اروپا در سال ۱۹۵۷ با توافقنامه رم میان ۶ کشور اروپایی شکل گرفت و صرفاً یک اتحادیه اقتصادی بود. در سال ۱۹۹۳، توافق ماستریخت پیمان این اتحادیه را کامل تر کرد و چارچوب قانونی کنونی را پایه‌گذاری نمود. در سال ۲۰۱۷، اتحادیه اروپا با ۴۵۱ میلیون شهروند و به تولید ناخالص داخلی ۱۹٫۶۷۰ تریلیون دلار دست یافت.

قوانین اتحادیه اروپا

قوانین اتحادیه اروپا توسط نهادهای مختلف تهیه، تصویب و نظارت می‌شود. برخی از این نهادها عبارتند از:

پارلمان اروپا: هر پنج سال یک بار به صورت مستقیم نمایندگان کشورهای عضو برای پارلمانی اروپا انتخاب می‌شوند. پارلمان نقش مهمی در تصویب قوانین، تعیین بودجه و کنترل کمیسیون اعضا دارد.

شورای اروپا: نمایندگان دولت‌های کشورهای عضو هستند که با وزیران یا رؤسای جمهور یا نخست‌وزیران کشورها جلسات برگزار می کنند. شورای اروپا نقش مهمی در تصمیم‌گیری در مورد سیاست‌های عمده، تصویب قوانین و هماهنگی بین کشورهای عضو دارد.

کمیسیون اروپا:  نمایندگان بدون طرفداری هستند که هر چهار سال یک بار توسط پارلمان و شورا منصوب می‌شوند. کمیسیون نقش مهمی در پیشنهاد قوانین، اجرای سیاست‌ها و نظارت بر رعایت قوانین دارد.

دادگاه عدالت اروپا:  قضات و وکلا هستند که توسط کشورهای عضو منصوب می‌شوند. دادگاه نقش مهمی در تفسیر قوانین، حل اختلافات و حفظ حقوق دارد.

مجلس و مقرهای اتحادیه اروپا

محل اصلی اتحادیه اروپا در یک کشور وجود ندارد و هیچ کشوری مرکز اصلی آن نیست. مقر اتحادیه اروپا در شهرهای مختلفی وجود دارد از جمله:

لوکزامبورگ:  محل قرارگیری بانک سرمایه‌گذاری اروپا و دادگاه اروپا است

بروکسل:  مهم‌ترین و اصلی ترین مرکز اتحادیه اروپا و محل دائمی برگزاری جلسات کشورها و به طور خلاصه محل استقرار کمیسیون اروپا و شورای وزیران است.

استراسبورگ: محل استقرار پارلمان اروپا و برگزاری جلسات سالیانه است

کشورهای عضو اتحادیه اروپا

سابق بر این کشور انگلیس عضو اتحادیه اروپا بود اما در سال ۲۰۱۶ از این اتحادیه خارج شد و تعداد اعضا به ۲۶ عدد رسید اما با پیوستن کرواسی تعداد کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۲۷ عدد شد.

کشورهای اتریش، بلژیک، قبرس، فرانسه، بلغارستان، آلمان، رومانی، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، مجارستان، سوئد، دانمارک، فنلاند، هلند، پرتغال، مالت، ایرلند، چک، کرواسی، لتونی، یونان، لهستان، اسلوونی، استونی،لوکزامبورگ و لیتوانی از اعضای اتحادیه اروپا هستند.

هدف از تشکیل اتحادیه اروپا

بر طبق توافقی که میان کشورهای اتحادیه اروپا صورت گرفت، تمامی اعضا با یکدیگر اتحاد دارند. در حالی که هر کدام از اعضا به تنهایی استقلال دارد اما در هماهنگی با سایر اعضا رفتار می کند.

اصلی‌ترین و مهمترین دلیل ایجاد اتحادیه اروپا شکل گیری پیمان اقتصادی میان کشورهای عضو است. میتوان گفت کشورهای اروپایی به دنبال یک توافق و یکپارچگی اقتصادی بودند که با این مهم به وقوع پیوست. یکی از مهمترین دستاوردهای اتحادیه اروپا حذف گمرک میان کشورهای عضو است.

براساس پیمانی که میان کشورهای اروپایی صورت گرفت، شهروندان عضو این کشورها برای حضور در یکدیگر نیازی به دریافت ویزا ندارند و می توانند رفت و آمد آزادانه داشته باشند این در حالی است که شهروندان کشورهای غیر عضو برای سفر به این منطقه باید ویزا دریافت کنند؛ همانند قانونی که اعضای شینگن به آن پایبند هستند.

کشورهای اروپایی غیر عضو اتحادیه اروپا

شاید شما هم تعجب کنید که جای کشورهای مهمی مانند سوئیس یا انگلستان در اتحادیه  اروپا خالی است. دلایلی بسیاری در این تصمیم  دخیل هستند از جمله:

این کشورها شرایط عضویت را برآورده نمی‌کنند. برای عضو شدن در اتحادیه اروپا، کشورها باید معیارهای کپنهاگ را رعایت کنند. این معیارها شامل داشتن دموکراسی پایدار، اقتصاد بازار، حقوق بشر و احترام به قانون است.

آن‌ها تمایل به حفظ خودمختاری در کشور خود دارند. برخی از کشورها مانند سوئیس، نروژ و ایسلند نمی‌خواهند قوانین و سیاست‌های اتحادیه را پذیرفته و به نهادهای آن وابسته شوند.

این کشورها با سیاست‌های مشترک یا واحد پول یورو مخالفت دارند. برخی از کشورها مانند ترکیه، صربستان و اوکراین با سیاست خارجی یا تجاری اتحادیه مغایرت دارند.  برخی دیگر مانند دانمارک، سوئد و لهستان نمی‌خواهند پول ملی خود را با یورو جایگزین کنند.

کشورهای غیر عضو با عضویت در سازمان‌های دیگر مانند اتحاد جماهیر شوروی سابق در تضاد هستند. برخی از کشورها مانند روسیه، بلاروس و قزاقستان عضو سازمان‌های منطقه‌ای هستند که در تقابل با اتحادیه اروپا است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا – قاره اروپا معروف به قاره سبز در نیمکره شمالی کره زمین قرار گرفته است و با آسیا مرز مشترک دارد. قاره اروپا دارای 50 کشور می باشد که 28 کشور آن عضو اتحادیه اروپا می باشند. همچنین اروپا دارای جزایر بسیار زیادی می باشد که بزرگترین و شناخته شده ترین آنها جزایر ایسلند و بریتانیا هستند.
قاره اروپا به دلیل داشتن مناطق سرسبز و دیدنی به قاره سبز معروف است و هر ساله گردشگران بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود جذب می کند. همچنین ایرانیان بسیاری با تور اروپا یا با اخذ ویزای شینگن به کشورهای این قاره به منظور گردشگری یا اقامت سفر می کنند.
اتحادیه اروپا
در سال 1944 و پس از اتمام جنگ جهانی دوم ما بین کشورهای صنعتی دنیا قراردادی به نام برتن وودز منعقد شد و دلار به عنوان پول بین المللی و رسمی شناخته و معرفی شد. به این ترتیب نرخ تبدیل پول باقی کشورها به نسبتی ثابت با نرخ دلار تعیین گشت. پس از 20 سال از این قرارداد آمریکا با کسری بودجه مواجه شد و کشورهایی که ذخیره کننده دلار بودند اعتماد خود را به آمریکا و دلار از دست دادند. در  سال 1971 رئیس جمهور وقت آمریکا این قرارداد را لغو کرده و به این ترتیب ارزش دلار افت کرد.
اتحادیه اروپا
در 1958 کشورهای اروپایی به منظور ایجاد آشتی و همکاری اقتصادی جامعه اروپایی تشکیل دادند و تصمیم گرفتند سیستم پولی واحدی را ایجاد کنند و پس از آن به منظور نقل و انتقال آسانتر کالا و تجارت و رفت و آمد مردم میان کشورهای عضو، قرارداد اتحادیه اروپا تنظیم شد.
در ابتدا 28 کشور ، عضو اتحادیه اروپا شدند به مرور کشورهای دیگر ی وارد و یا از این اتحادیه خارج شدند. به این ترتیب اقتصاد این اتحادیه و منطقه روز به روز قوی تر شد به گونه ای که 30 درصد از تولید ناخالص داخلی به اتحادیه اروپا اختصاص داده شد.
کشورهای عضو اتحادیه اروپا
28 کشور عضو اتحادیه اروپا هستند که عبارتند از: رومانی، فرانسه، اسلواکی، آلمان، بلغارستان، ایتالیا، اسپانیا مجارستان، هلند، بلژیک، دانمارک، سوئد، فنلاند، مالت، پرتغال، ایرلند، چک، لتونی، کرواسی، لهستان، یونان، اسلوونی، لوکزامبورگ، استونی، لیتوانی، اتریش و قبرس.
کشورهای عضو اتحادیه اروپا
کشورهایی که از اتحادیه اروپا خارج شدند
از زمان تشکیل اتحادیه  اروپا تا به امروز کشورهای بسیاری به این اتحادیه پیوستند یا از آن خارج شدند که مهمترین آن خروج بریتانیا در سال 2020 بود که با نام برگزیت شناخته می شود.
مهمترین دلیل خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بحث مهاجرت میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. بحران هایی که در سال های اخیر برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با آن مواجه شدند باعث ورود تعداد زیادی مهاجر بدون نیاز به دریافت ویزای انگلیس شد که این مسئله مشکلات اقتصادی بسیاری برای دولت ایجاد کرد. پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قوانین سخت تری را برای پذیرش مهاجر تنظیم کرد که به نظر منطقی تر می رسد.
یکی از بندهای قرارداد بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا نبود تعرفه برای واردات و صادرات است که این مسئله برای کشوری مانند انگلیس که 56 درصد از صادراتش به کشورهای عضو اتحادیه اروپا است اصلا به صرفه و معقول نبود. به این ترتیب انگلیس تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا گرفت.
واحد پولی
در سال 1898 و پس از اتحاد دو آلمان شرقی و غربی دولت فرانسه پیشنهاد پول مشترک اروپایی را مطرح کرد. به این ترتیب 12 کشور عضو اتحادیه قراردادی امضا کرده و پول مشترک اروپایی یعنی یورو را به تصویب رساندند. در سال 2002 یورو وارد بازارهای جهانی شد و به سرعت رشد کرد و جایگاه خود را در بازارهای بین المللی پیدا کرد.
اتحادیه اروپا
مهمترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا
در سال 2019 تولید ناخالص 27 کشور عضو اتحادیه اروپا حدودا 14 تریلیون یورو بوده که نسبت به سال 2018 بیست درصد رشد داشته است. 5 کشور آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و هلند جزو کشورهای مهم در اتحادیه اروپا هستند.
آلمان
حدودا 25 درصد از تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا متعلق به آلمان است. نیروی کار حرفه ای و اقتصاد تقریبا با ثبات از برترین ویژگی های آلمان است. میزان بزهکاری در این کشور پایین بوده و معروف ترین برندهای خودروسازی متعلق به این کشور است.
فرانسه
بعد از آلمان فرانسه تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا را بر عهده گرفته است. فرانسه دارای باغات و زمین های کشاورزی بی شماری است که از این طریق تولید محصولات کشاورزی و حتی لبنی اروپا را در دست دارد. شهرهای مهمی مانند پاریس، لیون، نیس هرکدام علاوه بر بخش گردشگری در بخش تولیدات داخلی نیز سرآمد هستند. در زمستان 1400 تور پاریس را از دست ندهید.
کشورهای عضو اتحادیه اروپا
ایتالیا و اسپانیا
نیز هر کدام سهم مهمی در تولیدات ناخالص داخلی اتحادیه اروپا دارند. ایتالیا از نظام سرمایه داری و پیشرفته تبعیت می کند. همچنین صنایع فلزی، وسایل نقلیه، هواپیماسازی و محصولات کشاورزی مانند گندم، برنج و سبزیجا نیز از تولیدات خام این کشور است. بعد از جایگزینی یور به جای پزو( پول ملی اسپانیا) اقتصاد این کشور جهشی نسبی کرد. تا قبل از آن اسپانیا اقتصادی ضعیف و تورم بالا را تجربه می کرد. اما در سال های اخیر صنعت گردشگری توانسته بخشی از کمبودهای اسپانیا را جبران کند. 9 درصد ازتولید ناخالص اتحادیه اروپا دست کشور اسپانیا است.
هلند
نیز پنجمین کشوری است که در تولید ناخالص اتحادیه اروپا نقش به سزایی دارد. علاوه بر گل و گیاه، کشاورزی و دامپروری نیز از تولیدات داخلی هلند است.
کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپا
۲۶ کشور اروپایی (۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور غیر عضو شامل نروژ، سوئیس، ایسلند و لیختن اشتاین) عضو پیمان شینگن هستند و رفت و آمد میان این کشورها بدون اخذ ویزا مجاز و امکان پذیر است. علاوه بر رفت و آمد کشورهای عضو حوزه شینگن امتیازاتی را نیز برای شهروندان خود و افرادی که دارای ویزای شینگن هستند نیز در نظر گرفته اند.
قوانین جدید ویزای شینگن 2024 – ویزای شینگن بدون شک یکی از ویزاهای مشهور در جهان است و یکی از بهترین نوع ویزا نیز هست. دارندگان این نوع ویزا، امکان سفر به 27 کشور اروپایی را دارند، که ۲۲ کشور از این تعداد، عضو اتحادیه اروپا می‌باشند، به همین خاطر، تعداد متقاضیان ویزای شنگن، همه ساله و به طور پیوسته در حال افزایش است. البته شایان ذکر است کشورهای اروپایی بدون ویزای شینگن نیز وجود دارند که جهت سفر به آن کشور ها باید ویزای مخصوص آن کشور را دریافت کرد.
قوانین جدید ویزای شینگن 2024
امروزه مسافران از 104 کشور و نهاد باید برای ورود به اتحادیه اروپا برای اقامت سه ماهه در منطقه شنگن، برای اخذ ویزا اقدام می کنند. ویزای شینگن اغلب به سختی دریافت می شود. بهتر است در این مقاله به موضوعاتی از جمله عواقب استفاده نکردن از ویزای شینگن و عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن چیست؟ نیز اشاره کرد.
افرادی وجود دارند که از بسیاری از قوانین و مقررات آگاهی کامل نداشته و به همین دلیل پس از دریافت ویزای شینگن خود و یا سفر به حوزه شینگن دجار مشکلاتی جبران ناپذیر می شوند. به همین دلیل بهتر است اگر قصد دریافت ویزای شینگن را دارید و میخواهید به حوزه شینگن سفر کنید از قوانین و راه حل اقامت بیش ازحد در حوزه شینگن چیست؟
و از قوانین جدید ویزای شینگن 2024 آگاهی پیدا کنید.
با این وجود اتحادیه اروپا در تلاش برای تسهیل مراحل درخواست برای مسافران و کارکنان کنسولگری، برخی از قوانین صدور وی زای شنگن را تغییر داده است. اکنون، اتحادیه اروپا، درحال تغییر قوانین ویزای شینگن یا کد ویزای شینگن است. و این تغییر به منظور تسهیل فرآیند اخذ ویزا برای متقاضیان دریافت ویزای شینگن و همچنین کارمندان سفارت می‌باشد.
 
 کد ویزای شینگن چیست؟
کد ویزا اتحادیه اروپا، که مجموعه ای از قوانینی است که رویه های درخواست ، پردازش و صدور ویزاهای کوتاه مدت برای اتحادیه اروپا را تنظیم می کند با عنوان ویزای شینگن شناخته می شود.
کد ویزای شینگن، با مشخصه‌ی (EC) شماره 810/2009 شناخته شده است. این کار در سال 2010 لازم الاجرا شد و از آن زمان تاکنون توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای وابسته در حال اجرا است.
سیاست مشترک ویزا بخش جدایی ناپذیر از منطقه شینگن بوده و در اجرای سایر سیاست های اتحادیه مانند موارد مربوط به روابط خارجی ،تجارت ،آموزش ،فرهنگ و گردشگری نقش مهمی دارد. در طی سالیان متمادی، اتحادیه از کد ویزا استفاده کرده است تا تعادل بهتری بین مهاجرت و نگرانی های امنیتی، ملاحظات اقتصادی و روابط عمومی خارجی فراهم کند.

 

چرا اتحادیه اروپا کد ویزا را به روز می کند؟
در ماه مه 2018، کمیسیون اروپا پیشنهادی را برای تجدید نظر در آیین نامه (EC) شماره 810/2009، با هدف تقویت سیاست مشترک ویزا با نظر گرفتن نگرانی های مربوط به مهاجرت و امنیت، به تصویب رساند. فرم تجدید نظر شده در قانون ویزا حاکی از آن است که باید نقش سیاست ویزای اتحادیه اروپا در رابطه با همکاری با کشورهای ثالث بیشتر شود.
به طور کلی، نمایندگان درباره این پیشنهاد گفتند که آنها قصد دارند روادید ویزا را برای مسافرانی که مکررا به منطقه شینگن سفر می کنند تسهیل کنند و با در نظر گرفتن مزایای به کشورهایی که در پذیرش مهاجران غیرقانونی و سایر زمینه های مشابه فعالیت کرده اند، مراحل ساده تری برای ویزا دادن فراهم کنند.
کد جدید ویزای شینگن از چه تاریخی اجرایی خواهد شد؟
طبق جدیدترین قوانین ویزای شینگن 2024 مقررات EU) 2019/1155) توسط پارلمان اروپا و شورای اروپا به تصویب رسیده، الزام‌آور است در تمامیت عرضی حوزه شینگن قابل اجرا خواهد بود.
درنتیجه تمامی متقاضیان ویزای شینگن که از تاریخ ۱۴ بهمن ماه سال ۱۳۹۹، فایل درخواست ویزای شینگن خود را بارگزاری کنند، مشمول بررسی تحت قوانین و مقررات کد جدید ویزای شینگن خواهند بود.
تغییراتی که در قوانین ویزای شینگن به‌وجود آمده‌است
قوانین جدید ویزای شینگن 2024 تغییرات و مزایای زیادی در مراحل درخواست ویزا به همراه خواهد داشت. از جمله مهم‌ترین قوانین جدید ویزای شینگن 2024  ویزا شنگن به شرح زیر می‌باشند:
افزایش هزینه درخواست ویزای شینگن.
افزایش فرصت زمانی درخواست.
فرم درخواست الکترونیکی در اکثر کشورها.
نماینده هر یک از اعضای شینگن باید از نظر پذیرش ویزا پس از 2 فوریه در کشور ثالث حضور داشته باشند.
مسافرانی که مکررا به حوزه ی شنگن سفر می کنند و از سابقه ی خوبی برخوردار هستند از مزایای خوبی بهره مند خواهند شد .
 
افزایش هزینه درخواست ویزای شینگن
قوانین جدید ویزای شینگن 2024  شامل تغییر هزینه ویزا نیز شده است. متقاضیانی که قبلاً مبلغ 60 یورو برای هر با درخواست ویزا پرداخت می کردند ، اکنون باید 80 یورو بپردازند، این در حالیست که متقاضیانی که 35 یورو پرداخت کرده اند اکنون باید 40 یورو بپردازند. این مورد شامل کودکان و افراد دیگری می شود که هزینه های کمتری به آنها تعلق می گرفت. کودکان زیر 6 سال  از پرداخت هزینه ی ویزا معاف هستند.
کد جدید ویزای شینگن همچنین مکانیسمی در مورد افزایش هزینه درخواست ویزای شینگن ارائه می‌دهد که به موجب آن، هزینه اخذ ویزا هر سه سال یک‌بار تغییر کرده و در این سه سال باید ثابت باشد.
کشورهایی که در زمینه پذیرش مجدد مهاجران غیرقانونی همکاری می‌کنند نیز از امتیازات ویژه‌ای سود خواهند برد که در ادامه توضیح خواهیم داد.
 
تایید و امضای فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین
برای تسهیل در مراحل درخواست صدور ویزا، به روزرسانی کد ویزا به کشورهای عضو اجازه می دهد تکمیل فرم های درخواست ویزا و امضای آن به صورت الکترونیکی انجام شود. فایده دیگری که کد جدید برای متقاضیان ویزا به ارمغان آورده است ، این است که مدت زمانی را که می توان درخواست ارائه کرد ، از سه ماه به شش ماه قبل از سفر تمدید می کند.
دریانوردان می توانند تا فوریه ، حداکثر نه ماه قبل از رسیدن به هر یک از درگاه های شینگن ، درخواست خود را ارائه دهند. با این وجود آخرین تقاضانامه می تواند 15 روز تقویم قبل از سفر در نظر گرفته شده به منطقه شینگن باشد.
اهمیت بیمه مسافرتی شینگن
بیمه مسافرتی علی رغم اختیاری بودن، برای متقاضیان ویزای شینگن اجباری است. در حقیقت ، کد جدید اهمیت داشتن بیمه ویزای شینگن هنگام درخواست ویزا را برجسته می کند . در مورد مسافرانی که متقاضی ویزای چند بار ورود هستند ، آنها باید ثابت کنند که دارای بیمه شینگن پزشکی کافی و معتبر مسافرتی هستند .
در این راستا ،فرم درخواست ویزا جدید که توسط اتحادیه اروپا تنظیم شده است ، در پایان بیان می کند که:
من از لزوم داشتن بیمه درمانی مسافرتی کافی برای اولین اقامت من و هرگونه بازدید بعدی آگاه هستم.
تجارت بازرگانی با ایران و ترکیه توسط گروه مهران
تجارت بازرگانی با ایران و ترکیه توسط گروه مهران
 
اعضای شینگن باید ماموریت نماینده ها را در هر کشور تعیین کنند
در قانون جدید ، کلیه کشورهای عضو شینگن ملزم به حضور در کشور ثالث ، از طریق سفارت / کنسولگری آنها ، دیگر کشورهای عضو می باشند. این رویداد به منظور تسهیل درخواست ویزا در نظر گرفته شده است ، به طوری که اتباع برخی از کشورها دیگر مجبور نیستند فقط برای اقامت و درخواست به یک کشور همسایه سفر کنند.
کد جدید ویزا شینگن به سود مسافران همیشگی اروپا
ویزای چند بار ورود با اعتبار ۵ ساله، هدیه‌ای است که کشورهای حوزه شنگن در قوانین جدید ویزای شینگن 2024  برای مسافران خوشنام خود در نظر می‌گیرد. مسافرانی که بارها به اروپا سفر کرده و سابقه سفری مناسبی دارند، همچنین وضعیت اقتصادی خوبی در کشور خود داشته و قصد واقعی برای ترک قلمرو کشورهای عضو قبل از انقضای ویزای خود را دارند می‌توانند به‌جای ویزای یک بار ورود شینگن، ویزای مولتیپل شینگن را داشته باشند.
این مزایا محدود به اهداف سفر خاص یا متقاضیان خاصی نخواهد بود. با این حال، به کشورهای عضو دستور داده شده است که برای افرادی که به منظور انجام حرفه خود مسافرت می کند، مانند افراد تجاری، دریانوردان، هنرمندان و ورزشکاران، امتیاز ویژه ای در نظر بگیرند.
کد جدید ویزا پیش بینی استفاده از روادید را به عنوان یک اهرم فشار برای همکاری کشورهای ثالث در زمینه پذیرش مهاجران غیرقانونی در نظر گرفته است .
بنابراین، کمیسیون حداقل یک بار در سال ، همکاری کشورهای ثالث با توجه به پذیرش مجدد را مرتبا ارزیابی می کند تا بداند که آیا کشور ثالث به اندازه کافی همکاری می کند و آیا اقدامات خاصی خصوصاً در زمینه مهاجرت لازم است یا خیر.
در مواردی که کمیسیون تشخیص بدهد که یک کشور ثالث به اندازه کافی همکاری نمی کند ، اتباع آن کشور ممکن است با مدت طولانی تری در پردازش ویزا و هزینه  بالاتری برای صدور ویزا روبرو شوند.
به کشورهایی که در این زمینه همکاری می کنند ، دوره های پردازش ویزا کوتاه تر، هزینه ویزا کمتر و ویزاهای دارای اعتبار طولانی تر اعطا می شود.
مزایای بیشتر برای مسافران با سابقه ویزا 
مسافرانی که دائم به منطقه شینگن سفر می کنند ، یا برای بیزینس ، گردشگری و یا دیگر اهداف کوتاه مدت به این منطقه سفر می کنند و آنها از قوانین جدید ویزای شنگن بهره مند خواهند شد .
با توجه به سابقه ویزا، این مسافران ویزای شینگن چند بار ورود معتبر تا پنج سال دریافت خواهند کرد .
شرایط بهره مندی از این امتیاز به شرح زیر است :
این مسافران که سابقه ی ویزای مثبتی دارند.
به طور قانونی از ویزاهای قبلی خود استفاده کرده اند.
از نظر اقتصادی وضعیت خوبی در کشور خودشان دارند.
در سفرهای قبلی خود قبل از انقضای اعتبار ویزای شنگن خود مقصد را ترک کرده اند .
کد جدید ویزای شینگن در ایران نیز اجرا خواهد شد
قوانین جدید ویزای شینگن 2024 که تا دو ماه آینده در سراسر دنیا از جمله ایران و در سفارت تمام کشورهای عضو شینگن لازم‌الاجرا خواهد بود. هرچند هدف از طراحی و تصویب این قوانین تسهیل شرایط اخذ ویزای شینگن برای متقاضیان آن است، اما به طور کلی سفارتخانه‌ ها شرایط اخذ ویزا را با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشورهای ثالث، گاها سخت‌گیرانه تر خواهند کرد.
 
گروه مهاجرتی ام -زد مهران  با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند تور اروپا و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و امور ویزا در ترکیه در خدمت شما عزیزان است. 
 
تابه‌حال به مهاجرت به اروپا اندیشیده‌اید؟ زندگی در اروپا این امکان را برای افراد فراهم می‌کند تا شغل ایده‌آلی که سابقه کاری در آن برای تمامی کشورها ارزش داشته باشد، سفر آزادانه به مناطق اتحادیه اروپا امکان‌پذیر باشد و مدارک دانشگاهی قابل دستیابی باشد که در کل جهان معتبر باشد! حال چگونه می‌توان به اروپا مهاجرت کرد؟ یکی از بهترین راه‌ها مهاجرت تحصیلی به اروپا است؛ زیرا راهی کم‌هزینه، دارای آینده و بی‌دردسر و همچنین قانونی است.
تحصیل در خارج مانند یک ماجراجویی است. شما با دوستان جدیدی ملاقات می‌کنید، بینشی در مورد نحوه عملکرد سیستم‌های آموزشی مختلف به دست می‌آورید، سفر می‌کنید و جشن‌های مختلف و مکان‌های جدید را با دوستانتان تجربه می‌کنید.
البته قابل درک است که رسیدن به اروپا ممکن است کمی دشوار باشد، اما گروه ام زد مهران در کنار شماست تا دانشگاه مناسب، درخواست پذیرش، در نظر گرفتن بودجه و در نهایت مصاحبه در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها را یاد بگیرید. تحصیل در ایتالیا و آلمان، آن هم با دریافت بورسیه و به‌صورت رایگان، رویایی وصف‌نشدنی است.
اروپا با سابقه‌ای طولانی در آموزش عالی پیشرو، خانه بسیاری از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان و بسیاری از هیجان‌انگیزترین و جذاب‌ترین شهرهای دانشجویی است.
البته باید در نظر داشته باشید کشورهای اروپایی و دانشگاه‌های آن از نظر زبان، سبک زندگی و هزینه‌های زندگی بسیار متفاوت هستند. با این حال، تحت فرآیند بولونیا، دانشگاه‌های اروپایی برای استانداردسازی سیستم‌های مدرک کار می‌کنند.
شرایط تحصیل در اروپا
در اروپا تحصیل کنید تا مدرک معتبری دریافت کنید و برای بازار کار حرفه‌ای آماده شوید. تحصیل در کشورهای اروپایی به معنای افزایش موقعیت شغلی است؛ زیرا اروپا به عنوان مقصد تحصیلی مزایای زیادی دارد.
برخلاف ایالات متحده، دانشجویان در اروپا اغلب باید قبل از شروع سال اول تحصیلی خود در مورد رشته تصمیم بگیرند. این مورد به این معنی است که شما می‌توانید از همان ابتدا روی حوزه اصلی مورد علاقه خود تمرکز کنید.
تعداد زیادی برنامه‌های دانشگاهی، رشته‌ها و مدارک تحصیلی، موقعیت‌ها و حتی فرصت‌های آموزشی غیررسمی مانند دوره‌های کارآموزی وجود دارد. در واقع تعداد2725  دانشگاه در اروپا و نزدیک به 20000 مؤسسه آموزش عالی وجود دارد که می‌توانید در آنها تحصیل کنید.
شرایط تحصیل در اروپا
همچنین اروپا دارای برخی از بهترین موسسات تحقیقاتی است. از آزمایشگاه‌ها و موسسات گرفته تا همکاری‌های عالی با شرکت‌های بزرگ که به دانشجویان اجازه می‌دهد پایان‌نامه‌های خود را با آنها بنویسند. به جرئت می‌توان گفت اروپا مکانی عالی برای هر کسی است که به دنبال انجام تحقیق باشد.
زبان تحصیل در اروپا، هم زبان رسمی آن کشور می‌تواند باشد و هم نکته خوشحال کننده‌ این است که تحصیل به زبان انگلیسی نیز بسیار گسترده است. برای مثال با توجه به شرایط تحصیل در آلمان و ایتالیا، به‌راحتی می‌توانید به زبان انگلیسی و با مدرک آیلتس در این کشورها تحصیل کنید.
بعد از اینکه محل تحصیل را انتخاب کردید، نوبت به جمع‌آوری مدارک است. برای ادامه تحصیل در اروپا به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی باید چندین الزام اصلی را برآورده کنید که مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از:
داشتن حداقل سن 17 سال و دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان
دارا بودن مدرک زبان آیلتس یا تافل (ممکن است بسته به کشور انتخابیتان، به زبان رسمی آن کشور نیز بتوانید تحصیل کنید)
پس از بررسی شرایط اولیه، نوبت به اخذ پذیرش از دانشگاه مدنظرتان و سپس ویزای تحصیلی می‌رسد. بسیاری از دانشگاه‌‌های اروپایی آزمون ورودی ندارند و به‌راحتی می‌توانید دستورالعمل‌های پذیرش را در صفحه وب دانشگاهی که می‌خواهید، بررسی کنید و قوانین آنها را برای درخواست پذیرش در نظر بگیرید.
باید دقت داشته باشید که مدارک لازم را طبق مشخصه‌های اعلام شده از طرف دانشگاه، از طریق پست یا ایمیل ارسال کنید.
مرحله بعدی ویزای دانشجویی است. شما نمی‌توانید بدون ویزای دانشجویی برای مهاجرت تحصیلی به اروپا اقدام کنید. با در دست داشتن نامه پذیرشتان از دانشگاه، به‌راحتی به سفارت کشور انتخابی خود مراجعه کرده و پس از احراز هویت و انجام مصاحبه، ویزا دریافت کنید! در ادامه راجع‌به مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اروپا توضیح خواهیم داد.
برای این تکه کاغذ خاص، باید تعداد زیادی اسناد دیگر از جمله تهیه کنید. درخواست برای ویزا ممکن است کمی طول بکشد، بنابراین مطمئن شوید که این روند را زودتر شروع کنید.
نحوه پذیرش تحصیلی در اروپا
فرآیند پذیرش از دانشگاه، با پر کردن فرم درخواست شروع می‌شود که معمولاً شامل یک بخش از اطلاعات شخصی و برخی سؤالات در مورد برنامه‌ای است که برای آن درخواست می‌دهید. اکثر دانشگاه‌ها فرم‌های درخواست مخصوص به خود را دارند که می‌توانید به صورت آنلاین در وب سایت آنها ارسال کنید.
با این حال، برخی استثناها نیز وجود دارد. به عنوان مثال، در انگلستان، تمام درخواست‌های دانشگاه باید منحصراً از طریق پلتفرم UCAS انجام شود. برخی از مدارس بین‌المللی نیز ممکن است از گزینه درخواست از طریق برنامه مشترک پشتیبانی کنند.
 
سایر شرایط ممکن است شامل قبولی در آزمون ورودی مناسب، اثبات مهارت‌های زبانی کافی یا حضور در یک دوره زبان در بدو ورود، گواهی‌های مختلف کار و تحصیل، یک حساب بانکی در کشور میزبان شما و یک شماره تامین اجتماعی (که معمولاً ارائه می‌شود) باشد.
تکمیل مدرک لیسانس در تعدادی از کشورهای اروپایی معمولاً بین سه تا سه سال و نیم نیاز دارد که شما باید در این مدت برای محل اقامت خود در حین تحصیل برنامه‌ریزی کنید. اگر قصد دارید یک آپارتمان اجاره کنید و تنها زندگی کنید، می‌توانید خودتان اقدام کنید یا اگر می‌خواهید در یک خوابگاه دانشجویی زندگی کنید، باید ابتدا منتظر نامه پذیرش از دانشگاه باشید.
همچنین دقت داشته باشید که هیچ کشور اروپایی بدون بیمه دانشجویی، حاضر به پذیرش شما نیست. پس باید بیمه مناسب و درستی را نیز انتخاب کنید.
مدارک لازم برای اقامت تحصیلی اروپا
مدارکی که باید برای اخذ پذیرش و سپس ویزای دانشجویی آماده کنید، بسته به مقطع تحصیلی شما و رشته و کشور انتخابیتان ممکن است متفاوت باشد؛ اما به‌صورت کلی، شامل موارد زیر می‌شود:
کپی پاسپورت و شناسنامه ترجمه شده
ترجمه تایید شده دیپلم دبیرستان و مدارک تحصیلی قبلی مانند کارشناسی یا کارشناسی ارشد
بیانیه شخصی (این مقاله فقط یک نوشته نیست، بلکه ابزاری قدرتمند برای به‌دست‌آوردن مزیت نسبت به همسالان خود است)
کارنامه رسمی سوابق تحصیلی شما (دانشگاه‌های اروپایی سطح بالا تمایل دارند رقابتی‌ترین دانشجویان را از سراسر جهان جذب کنند. بنابراین برای رسیدن به آستانه پذیرش آنها، باید حداقل معدل (GPA) 3 یا معادل آن را داشته باشید.
نتایج آزمون استاندارد (برخی دانشگاه‌ها از شما می‌خواهند که نمرات SAT یا ACT خود را برای آنها ارسال کنید. توجه داشته باشید که برای واجد شرایط بودن ثبت‌نام در برنامه‌ها یا رشته‌های خاص، ممکن است نیاز باشد علاوه بر این، آزمون‌های ورودی در رشته‌های خاصی را بگذرانید)
فرم‌های پر شده یا نامه هدف از سفر در مورد زندگی و نیت شما از تحصیل در رشته انتخابیتان
تاییدیه امنیت مالی یا به اصطلاح تمکن مالی (برای هر کشور متفاوت است)
بیمه مسافرتی
نامه پذیرش از دانشگاه (این باید یک نامه رسمی و امضا شده از مدرسه شما باشد که نام کامل، نوع برنامه و مدت تحصیل شما را نشان دهد)
ارائه پورتفولیو یا همان نمونه کار (برای مثال در رشته‌هایی مانند معماری)
داشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی قبلی (درصورتی که برای کارشناسی ارشد و دکترا اقدام می‌کنید)
داشتن مقاله ISI برای مقطع دکترا
انگیزه نامه برای اپلای
دقت داشته باشید پس از رسیدن به کشور موردنظرتان باید در مدت زمان تعیین شده پس از ورود به کشور، برای دریافت مجوز اقامت دانشجویی از خدمات مهاجرت محلی درخواست دهید.
 
تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان
تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان تقریبا امری غیرمنطقی است! حتی اگر دانشگاه و رشته انتخابی شما، با تعیین سطح زبان، رضایت به پذیرشتان بدهد، سفارت از شما مدرکی دال بر توانمندی زبان انگلیسی می‌خواهد! برای مثال شما برای ورود به سفارت ایتالیا به حداقل آیلتس 6 نیاز دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با گروه مهاجرتی و مترجمی رسمی ام زد مهران در ترکیه  تماس بگیرید. تلفن تماس: 00905379919344
اما نگران نباشید، برخی دانشگاه‌ها نیز دوره‌های مربوط به زبان برگزار می‌کنند که می‌توانید در آنها شرکت کنید تا زبان خود را تقویت کنید.
تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی
باید بگوییم خوشبختانه امکان تحصیل در کشورهای اروپایی، به زبان بین‌المللی که تقریبا همگان به آن مسلط هستند، امکان‌پذیر است.  بسیاری از دانشجویان تصمیم می‌گیرند بخشی یا تمام مدرک خود را به زبان انگلیسی بخوانند.
حال سوال این است: چرا تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی، اهمیت بالایی دارد و نکته خوشحال‌کننده‌ای است؟
انگلیسی رایج‌ترین زبان در جهان و زبانی است که بسیاری از دانش‌آموزان سال‌هاست در حال مطالعه آن هستند. همچنین یک زبان بین‌المللی است که به معنای فرصت‌های بیشتر برای آینده شغلی شماست.
تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی
با اینکه یادگیری یک زبان دیگر مانند زبان فرانسوی کمی سخت و چالش‌برانگیز است، اما شما با زندگی در محیط کشوری جدید، به‌راحتی می‌توانید زبان جدیدی را نیز آموزش ببینید!
بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل
به نظرتان امکان دارد بین تعداد زیادی از کشورهایی همچون بهشت، یکی را انتخاب کرد؟ انتخاب بسی سخت است! اروپا یکی از تحسین برانگیزترین قاره‌های جهان است.
صرف نظر از اندازه آن، اقتصاد اروپا دائما در حال شکوفایی است. این شهر دارای میراث فرهنگی غنی است، بیش از 400 سایت میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است، کوچکترین کشور جهان (شهر واتیکان) اینجاست، سیب زمینی سرخ کرده در بلژیک اختراع شده است.
همچنین خانه برخی از دانشگاه‌های معتبر در اروپا است که بالاترین رتبه را در جهان دارند. مردم از همه مناطق به اینجا مهاجرت می‌کنند تا بهترین دوره‌های را مطالعه کنند.
با اینکه انتخاب سخت است، اما برخی ویژگی‌ها را باید در نظر بگیرید. برای مثال هزینه تحصیل، هزینه زندگی، شرایط آب‌وهوا، بازار کار حین تحصیل، شرایط اقتصادی و فرهنگی و غیره. این عوامل می‌توانند به شما در انتخاب کشور مناسب کمک کنند.
یک مثالی که قبل از لیست بهترین کشورها می‌توان گفت، امکان تحصیل رایگان در آلمان و ایتالیا است! با داشتن مدرک زبان آلمانی (B2)، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی آلمان وجود دارد و در ایتالیا نیز با دریافت بورسیه استانی ایتالیا، تحصیل رایگان امکان‌پذیر است! درصورتی‌که هزینه‌های تحصیل در کشوری دیگر مانند انگلیس، بسیار زیاد است!
بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل
فرانسه
آیا می‌دانستید موزه لوور بزرگ‌ترین و پربازدیدترین موزه جهان است؟ مشاهده تمام آثار هنری در موزه ممکن است سه ماه طول بکشد. فرانسه جدا از اینکه یک مقصد گردشگری دیدنی است، یکی از بهترین کشورهای اروپا برای تحصیل است.
پس از آن، دانشگاه‌های اینجا به دلیل مطالعات مبتنی بر تحقیق و دوره‌های مختلف به خوبی شناخته شده‌اند. 3500 مؤسسه دولتی و خصوصی کشور دوره‌های مختلفی را با شهریه معقول ارائه می‌دهند، زیرا دولت به آموزش یارانه می‌دهد.
برخی از دانشگاه‌های برجسته فرانسه عبارت‌اند از:
HEC پاریس
دانشگاه پاریس
دانشگاه سوربن
دانشگاه گرنوبل آلپ
اکول پلی تکنیک
آلمان
جدا از اینکه این کشور یکی از قطب‌های اصلی تولید خودرو در جهان است، یکی از بهترین مکان‌ها برای ادامه تحصیل در اروپا نیز هست. آلمان سالانه دانشجویان بین‌المللی زیادی را جذب می‌کند، نه تنها برای پذیرش در دانشگاه‌های معتبر، بلکه به‌دلیل آب‌و‌هوای زیبای خود در تمام طول سال پراستقبال است.
این کشور به خاطر زندگی شبانه پر هیاهو، موزه‌های باشکوه، هنر خیابانی، جامعه دانشجویی و استاندارد زندگی و تحصیل رایگان، مشهور است. می‌توان مطمئن بود که دانشجویان اوقات فراموش‌نشدنی را در آلمان سپری می‌کنند. همچنین یکی از مزایای دیگر تحصیل در این کشور، اجازه کار دانشجویان در حین تحصیل است که تا هفته‌ای 20 ساعت اجازه کار دارند.
برخی از دانشگاه‌های قابل توجه در آلمان عبارت‌اند از:
دانشگاه فنی مونیخ
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان
دانشگاه هومبولت برلین
دانشگاه RWTH آخن
دانشگاه فنی برلین
هلند
این کشور فرهنگ کارآفرینی و مهندسی را حفظ میکند. هلندی‌ها افرادی با ذهن باز و دارای نگرش حل مسئله به حساب می‌آمدند. هلند دارای یک سیستم آموزشی معتبر و یک اقتصاد شگفت‌انگیز است که آینده خوبی را می‌تواند برایتان بسازد.
برخی از دانشگاه‌های قابل توجه در هلند عبارت‌اند از:
دانشگاه آمستردام
دانشگاه اوترخت
دانشگاه گرونینگن
دانشگاه لیدن
ایتالیا
شرایط تحصیل در ایتالیا طوری‌ست که این کشور را مکانی عالی برای تحصیل برای یک دانشجوی بین‌المللی کرده است. این کشور مدتهاست که مقصدی محبوب برای تحصیل در خارج از کشور بوده است و می‌تواند تحصیلات عالی را با قیمت‌های مناسب و حتی به‌صورت رایگان ارائه دهد.
برخی از دانشگاه‌های قابل توجه در ایتالیا عبارت‌اند از:
دانشگاه میلان
دانشگاه جنوا
دانشگاه بولونیا
دانشگاه پادوا
دانشگاه تورین
انگلستان
انگلستان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به اروپا محسوب می‌شود. با اینکه هزینه تحصیل در این کشور به نسبت بالاست، اما دارای برخی دانشگاه‌های معتبر نیز هست که شهریه‌های کمتری نسبت به ایالات متحده ارائه می‌دهند.
بریتانیا با عشق و هماهنگی از دانش‌آموزان استقبال می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا هنجارهای فرهنگی و داستان‌های پشت سرشان را کشف کنند.
برخی از دانشگاه‌های برجسته در بریتانیا عبارت‌اند از:
دانشگاه آکسفورد
دانشگاه کمبریج
امپریال کالج لندن
دانشگاه کالج لندن
کینگز کالج لندن
اسپانیا
اسپانیا به غیر از تیم فوتبال مشهور جهانی خود، پذیرای هزاران دانشجوی بین‌المللی است که مایلند برخی از دوره‌های محبوب دانشگاه‌هایشان را به تمامی جهان نمایش دهند.
خوشبختانه هزینه زندگی در اسپانیا نسبت به بریتانیا و ایالات متحده بسیار معقول‌تر است. اسپانیا یکی از بهترین مکان‌ها برای ادامه تحصیل در اروپا محسوب می‌شود، زیرا در کنار دستیابی به بهترین تحصیلات، می‌توان به راحتی و بدون زحمت شغلی پیدا کرد. همچنین اسپانیا به دلیل کالج‌های طراحی خود به طور گسترده‌ای، شناخته شده است.
برخی از دانشگاه‌های برجسته در اسپانیا عبارت‌اند از:
دانشگاه خودمختار بارسلون
دانشگاه بارسلونا
دانشگاه Complutense مادرید
دانشگاه پمپئو فابرا،
دانشگاه خودمختار مادرید
سوئیس
سوئیس نه‌تنها به‌دلیل طبیعت وحشی و زیبایی بی‌عیب و نقص خود، بلکه برای برخی از دانشگاه‌های برجسته که دوره‌ها و فرصت‌های شغلی متنوعی را ارائه می‌دهند نیز مشهور است. به غیر از تحصیل، می‌توان در کوه‌های آلپ که شهرت جهانی دارد، در تفریحات بین ترم‌های تحصیلی اسکی کرد.
برخی از دانشگاه‌های قابل توجه در سوئیس عبارت‌اند از:
دانشگاه زوریخ
ETH زوریخ
دانشگاه ژنو
موسسه فناوری فدرال سوئیس لوزان
دانشگاه لوزان
فنلاند
جدا از اینکه این سرزمین، یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در اروپا است، بهترین دانشگاه‌های اروپا را نیز برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد.
بر اساس داده‌ها، این کشور خانه بیش از 14000 دانشجوی بین‌المللی است و تعدادی از دانشگاه‌های فنلاند در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این کشور به همه دانشجویان فرصت‌های برابر بدون هیچ‌گونه رفتار مغرضانه ارائه می‌دهد.
هزینه زندگی در فنلاند نیز بسیار مناسب است. برخی از دانشگاه‌ها برای دانشجویانی که عملکرد خوب دارند، بورسیه تحصیلی با حقوق کامل ارائه می‌دهند. فرد همچنین می‌تواند در حین تحصیل در دانشگاه، واحدهای مورد علاقه خود را انتخاب کند.
برخی از دانشگاه‌های قابل توجه در فنلاند عبارت‌اند از:
دانشگاه هلسینکی
دانشگاه آلتو
دانشگاه تورکو
دانشگاه جیواسکیلا
دانشگاه اولو
 
هزینه تحصیل در اروپا
هزینه کلی آموزش عالی در قاره اروپا، به‌طورکلی بسیار مقرون‌به‌صرفه تر از ایالات متحده و حتی کانادا است. اکثر دوره‌های تحصیلی دانشگاهی در اروپا با کمتر از 10,000 دلار در سال ارائه می‌شوند. برخی از کشورها، مانند آلمان و ایالت‌های اسکاندیناوی، حتی فراتر رفتند و هزینه‌های تحصیل را برای همه دانشجویان بدون در نظر گرفتن ملیتشان، لغو کردند و تحصیل رایگان ارائه داده‌اند.
در جدول زیر، شهریه برخی از بهترین دانشگاه‌های اروپا را می‌توانید ببینید:
کشور
شهریه دانشگاه‌ها در سال
آلمان
بین 10,000 تا 20,000 یورو
ایتالیا
بین 950 تا 35,000 یورو
سوئیس
بین 400 تا 3,700 یورو
انگلیس
بین 11,000 تا 38,000 یورو
فنلاند
بین 4,000 تا 20,000 یورو
اسپانیا
بین 800 تا 10,000 یورو
فرانسه
بین 170 تا 3,700 یورو
هلند
بین 6,000 تا 15,000 یورو
تحصیل رایگان در اروپا
همانطور که گفته شد، برخی کشورهای اروپا امکان تحصیل رایگان را برای تمامی دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند. البته برای دریافت این بورسیه‌ها، برخی الزامات باید رعایت شود که پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مدنظرتان، شرایط گفته خواهد شد.
سخن پایانی 
با تحصیل در اروپا، تمام جهان در کف دست شماست. از نظر فرهنگ، کشورهای اروپا بسیار غنی هستند و موقعیت شغلی و مدارک معتبر زیادی دارند. دانشگاه‌های اروپا موسساتی معتبر و بسیار تحسین‌شده با برخی از بهترین آزمایشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی دارند، به همین دلیل طی چند سال گذشته، موردتوجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است.
برای دریافت مشاوره تخصصی درمورد شرایط تحصیل در کشورهایی همچون آمریکا (حتی بدون مدرک زبان)، کانادا، آلمان، ایتالیا و ترکیه تنها کافی‌ست با شماره 00905379919344/00905441059344 تماس بگیرید تا با کارشناسان گروه مهاجرتی ام زد مهران  در ارتباط باشید. گروه ام -زد مهران ، برترین موسسه اعزام دانشجو  رسمی در ترکیه به اروپا، آمریکا و کانادا در کنار شماست تا به رویای خود برسید!
سوالات متداول درباره تحصیل در اروپا
سوالات پرتکرار در ادامه پاسخ داده شده‌اند. درصورت داشتن هرگونه سوال دیگر، می‌توانید با شماره بالا تماس بگیرید یا در قسمت دیدگاه‌ها برایمان بنویسید.
بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟
در مقاله بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به اروپا به طور کامل توضیح داده شده است. کشورهایی مانند اسپانیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه از بهترین‌ گزینه‌ها می‌توانند باشند.
آیا امکان اخذ ویزای همراه خانواده، حین تحصیل در اروپا وجود دارد؟
برخی کشورها اجازه همراه بودن همسر و فرزند زیر 21 سال مجرد را به شما می‌دهند. برای مثال در آلمان همراهی همسر بدون مشکل است و حتی اجازه کار نیز به او داده می‌شود. در نظر داشته باشید برای اقامت بیش از 90 روز، اعضای خانواده باید برای اجازه اقامت اقدام کنند. قبل از اینکه اعضای خانواده شما بتوانند برای اجازه اقامت (که “ویزای خانوادگی” نیز نامیده می‌شود) درخواست دهند، باید خودتان مجوز اقامت داشته باشید.
آیا امکان تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی وجود دارد؟
بله. همانطور که در مقاله نیز گفته شد، در اروپا هزاران برنامه برای انتخاب وجود دارد و تقریبا همه آنها 100٪ به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد یادگیری یک زبان جدید نیست!
 

شرایط کار در اروپا (✅ مراحل اخذ ویزا و درآمدها 2024)

 
europe Flag

در این مقاله شما را با شرایط کار در اروپا برای متقاضیان خارجی آشنا خواهیم کرد. آنچه نیاز دارید تا برای کار در اروپا واجد شرایط شوید و مراحلی که برای دریافت ویزای کار و بلو کارت در اتحادیه اروپا نیاز خواهید داشت را به طور کامل بررسی خواهیم کرد و برای کار در اروپا راهنمای شما خواهیم بود.

اگر می خواهید اطلاعات کاملی درباره شرایط کار در اروپا و کشورهای اروپایی داشته باشید، تا انتهای این مقاله همراه باشید. زیرا در این مقاله سعی بر آن داریم که شما را با جدیدترین تغییرات در حوزه قوانین شرایط کار در کشورهای اروپایی در سال 2024 آشنا کنیم و به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد.

شرایط کار در اروپا چیست؟

مزایای دریافت ویزای کار اروپا چیست؟

مراحل دریافت ویزای کار در کشورهای اروپایی چیست؟

مشاغل مورد نیاز در اروپا کدام‌اند؟

چگونه باید در سفارت مصاحبه کنیم؟

چه نکاتی را باید در مصاحبه شغلی رعایت کنیم؟

مزایا و محدودیت‌های کار در اروپا چیست؟

   

✔️ بررسی شرایط کار در کشورهای اروپایی به همراه جدیدترین اطلاعات رسمی 2024

در این مقاله از شرایط کار در اروپا و کشورهای اروپایی خواهیم گفت. همواره یکی از راه های جذاب و پر طرفدار برای افراد متخصص، استفاده از روش های کاری و ویزای کار برای مهاجرت است.
در این مقاله با لیستی از تخصص های مورد نیاز در کشورهای اروپایی و مشاغل پرطرفدار انگلیسی زبان، شرایط زندگی در اروپا و میزان درآمد در اروپا آشنا خواهید شد.

آدرس اینستاگرام گروه ام زد مهران : mehrangroupmz@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین گروه ام زد مهران  ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آگاه شدن از شرایط کار در اروپا با موسسه حقوقی  گروه مهاجرتی ام زد مهران تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

 

1. شرایط زندگی در اروپا به چه صورت است؟

برای بسیاری از مهاجران، زندگی در اروپا یک رویای مادام العمر است. اما اگر قصد دارید با برنامه کار در اروپا به کشوری مهاجرت کنید، باید بدانید که چه در انتظارتان هست و برای یافتن شغل مورد نظرتان تلاش کنید.
بدون آگاهی از شرایط کار در اروپا و کشورهای اروپایی نمی توانید انتظار داشته باشید که شغل رویاهایتان را پیدا کنید.

بازار کار در اروپا کاملا رقابتی است. اگر تخصص یا مهارت قابل فروشی ندارید، یافتن شغل برایتان دشوار خواهد بود.

شرایط کار در اروپا

2. مزایای دریافت ویزای کار اروپا چیست؟

استاندارد بالای زندگی

افرادی که در خارج از کشور کار می کنند با استاندارد بالا زندگی می کنند و سبک زندگی آنها تا حد زیادی نسبت به قبل تغییر می کند.
اگر از یک مکان به مکان دیگر برویم ، تفاوت در همه چیز را تجربه می کنیم. از قبیل عادت های فرهنگی، سبک زندگی، عادات غذایی، زبان ، آب و هوا و محیط، علایق و سلایق و بسیاری چیزهای دیگر.
این یکی از اولین مزیت های کار در یک کشور پیشرفته است.

آشنایی با فرهنگ‌های مختلف

افرادی که کار در خارج از کشور را انتخاب می کنند فرهنگ های مختلف مذهبی و همچنین کارگری را تجربه می کنند.
کار در اروپا فرصت آشنایی با فرهنگ های مختلف و یادگیری از آنها را به شما می دهد و باعث بالا رفتن سطح آگاهی شما می شود.

فرصت سفر به کشورهای حوزه شینگن

کار در کشورهای اروپایی این امتیاز را به شما خواهد داد که بدون نیاز به ویزا در زمان تعطیلات فصلی یا دوره مرخصی به کشورهای حوزه شنگن سفر کنید.
در واقع شما در کنار کار در اروپا، فرصت این را خواهید داشت که بخش بیشتری از دنیا را ببینید!

یادگیری زبان جدید

در بیشتر مواقع افراد با تکیه بر دانش زبان انگلیسی برای دریافت شغل در اروپا تلاش و اقدام می کنند.
درست است که شاید شما نیازی به یادگیری زبان دیگری نداشته باشید، اما قرار گرفتن در یک کشور غیر انگلیسی زبان و کار و ارتباط با مردم محلی فرصت این را به شما می دهد که به زبان جدیدی مسلط شوید.

بهبود بخشیدن مهارت‌های ارتباطی

هنگامی که فرد با موانع زبانی و تفاوت های فرهنگی زیادی روبرو می شود، می تواند مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشد.

شما در نتیجه برخورد با این موانع، مهارت برقراری ارتباط موثر با افراد از فرهنگ ها و زبان های مختلف را خواهید آموخت.

کار در اروپا و کشورهای اروپایی مزایای بسیار دیگری نیز دارد که در آینده بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

شرایط کار در کشورهای اروپایی

فرانکفورت- آلمان

3. بیشترین تخصص‌ها و مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به اروپا کدامند؟

اکثر کشورهای اروپایی در زمینه های خاص دارای کمبود متخصصان ماهر هستند؛ زمینه‌هایی مانندِ:

مهندسی

فناوری اطلاعات

مراقبت های بهداشتی

تدریس

اگر تخصص شما در این لیست قرار بگیرد، درخواست شما برای دریافت ویزای کار اروپا به سرعت بررسی می شود و شما شانس بالایی برای تأیید و کار در اروپا دارید.

شرایط کار در اوپا برای استادان زبان انگلیسی

در کشورهای عضو جدید اتحادیه اروپا در اروپای شرقی، شهروندان غیر اتحادیه اروپا شانس خوبی برای دستیابی به شغل تدریس زبان انگلیسی دارند.

4. شرایط کار در کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی برای چه مشاغلی بیشتر است؟

شرایط کار در اروپا برای مشاغل علوم کامپیوتر

خوب است بدانید که شرایط کار در کشورهای اروپایی برای کسانیکه مدرک علوم کامپیوتر دارند، همواره مطلوب است.
با داشتن مدرک علوم کامپیوتر احتمال بالایی وجود دارد که بتوانید در سراسر اروپا کار پیدا کنید.

برای مهاجرانی که در بخش IT تخصص دارند، آلمان قطب مهندسی و نوآوری در اروپا است.
لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان 2024

شرایط کار در اروپا

شرایط کار در اروپا برای مشاغل بهداشتی

بسیاری از کشورهای اروپایی دارای سیستم های بهداشتی عالی هستند، بنابراین شرایط کار در اروپا و یافتن شغل برای پزشکان و پرستاران آسان است.
در مقایسه با پزشكانی كه در آمریكا كار می كنند، پزشكان بین‌المللی در اروپا فرصت بیشتری برای استخدام دارند.

شرایط کار در اروپا برای مشاغل مهندسی

مانند کارشناسان علوم کامپیوتر و متخصصان مراقبت های بهداشتی ، جای خالی زیادی برای مهندسان در اروپا وجود دارد.
با داشتن مدرک تحصیلی معتبر و سابقه شغلی در مهندسی، می توانید از امنیت شغلی خوبی در اروپا، به ویژه در شهرهای بزرگ برخوردار شوید.

از مهندسی سازه گرفته تا مهندسی شیمی، فرصت های زیادی برای اشتغال نیروهای بین‌المللی در کشورهای اروپایی وجود دارد:

در آلمان، شهر فرانکفورت دارای بیشترین مهندسان بین‌المللی در اتحادیه اروپا است.

اگر فرانسه را ترجیح را می دهید، شهر محبوب مهندسان بین‌المللی در فرانسه، شهر لیون است.

برای مهاجرانی که فرهنگ و سبک زندگی اسپانیا را ترجیح می دهند، شهر بیلبائو میزبان بیش از 125 شرکت در بخش مهندسی است.

5. شرایط کار در اروپا به زبان انگلیسی در کشورهای مختلف چگونه است؟

شرکت های چند ملیتی معمولا افراد مسلط به زبان انگلیسی را برای کار در دفاتر مختلف در سراسر دنیا استخدام می کنند تا با مخاطبان مختلف خود در کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنند.

از آنجا که انگلیسی زبان بین المللی تجارت است، شرکت های چند ملیتی اغلب از داوطلبان می خواهند دانش زبان انگلیسی پیشرفته را داشته باشند.

استکهلم-سوئد

مشاغل انگلیسی زبان در کجای اروپا قرار دارند؟

در صورت داشتن سطح انگلیسی پیشرفته/ مسلط، فرصت های شغلی زیادی در اروپا بر استخدام نیروهای بین‌‎المللی وجود دارد.

شرایط کار در اروپا: جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک به عنوان یک انگلیسی زبان برای متقاضیان کار از هر زمان دیگری آسان تر شده است.
مردم جمهوری چک می دانند که بیشتر گردشگران و مهاجران قادر به صحبت به زبان چک نیستند و به همین دلیل تلاش آگاهانه ای برای یادگیری زبان انگلیسی انجام داده اند.
تعداد فرصت های شغلی انگلیسی زبان در پراگ دائما در حال افزایش است و اخیرا در  برنو  نیز فرصت های شغلی برای انگلیسی زبانان رو به رشد است.
شما می توانید فرصت های مهیجی را در بخش های فروش، منابع انسانی، حسابداری، پشتیبانی مشتریان و … پیدا کنید.

شرایط کار در اروپا: لهستان

بخش زیادی از نسل جوان در لهستان به طور گسترده ای به زبان انگلیسی مسلط هستند و حدود 37٪ از مردم لهستان انگلیسی صحبت می کنند.
در لهستان مشاغل زیادی برای انگلیسی زبانان، از جمله کار در مرکز تماس، حسابدار، تور لیدر، توسعه دهندگان مشاغل و … وجود دارد.

شرایط کار در اروپا: یونان

با توجه به جذابیتی که کشور برای یونان برای توریست ها از سراسر دنیا دارد، بیش از نیمی از مردم یونان به زبان انگلیسی صحبت می کنند.
از فرصت های شغلی به زبان انگلیسی در یونان می توان به پشتیبانی فنی، پشتیبانی مشتریان، مدیران پروژه و کارهای مرتبط با گردشگری و هتلداری اشاره کرد.

شرایط کار در اروپا

جزیره میکونوس-یونان

شرایط کار در اروپا: آلمان

شما می توانید بسیاری از  مشاغل انگلیسی زبان را در آلمان در بخش های مختلف همچون فروش، خدمات مشتریان، بازاریابی، مهندسی کامپیوتر و سایر موارد پیدا کنید.
مزایای زیادی برای انگلیسی زبانانی که می خواهند به آلمان مهاجرت کنند وجود دارد ، فقط یکی از این مزایا حقوق بسیار بالا با ساعت کاری کمتر و آموزش رایگان است.

6. متوسط درآمد مشاغل مختلف در اروپا چقدر است؟

متوسط درآمد اروپایی ها در ماه 2333.6 یورو است که این درآمد در کشورهای مختلف می تواند متفاوت باشد.

بالاترین متوسط درآمد ماهانه در اروپا مربوط به سوییس با  7475.4 یورو بوده است.

در مجموع کشورهای صنعتی کوچک اروپایی دارای بالاترین متوسط درآمد در میان کشورهای اتحادیه اروپا هستند.
به طوری که دانمارک با متوسط درآمد 7548.5 یورو در ماه در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیشتاز است.
پس از دانمارک، لوکزامبورگ با متوسط درآمد 4018 یورو و نروژ با متوسط 4473.54 یورو در رتبه های بعدی قرار دارند.

7. چگونه در اروپا کار پیدا کنیم؟

آژانس‌های کاریابی محلی

شرایط کار در کشورهای اروپایی و پیدا کردن کار به روش‌های گوناگونی ممکن است اما یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن شغل در اروپا ثبت نام در موسسات کاریابی آنلاین و محلی است.

یافتن شغل از طریق آژانس استخدام در اروپا مزایای بسیاری دارد. آژانس های کاریابی، بازار کار محلی را به مراتب بهتر از شما می شناسند.

آژانس‌های کاریابی بین‌المللی

مزیت استفاده از آژانس های کاریابی بین‌المللی این است که یک آژانس کاریابی بزرگ در خارج از کشور به تشریفات مربوط به استخدام اتباع غیر اتحادیه اروپا (به عنوان مثال اجازه کار) هر کشور آشنایی کامل دارد.

استکهلم-سوئد

8. معتبرترین سایت‌ها و موسسات کاریابی در اروپا کدام‌اند؟

Approach People: از پنج آژانس برتر استخدام اجتماعی است. دفاتر نمایندگی این آژانس را می توانید در شهرهای پاریس، لیون، دوبلین، بارسلونا و ژنو پیدا کنید.

Seuss Recruitment: تخصص در مشاغل دارویی و بیوتکنولوژی

Europ ean Recruitment: متخصص در بحش فناوری، از جمله هوش مصنوعی، واقعیت مجازی-گرافیک و فناوری های وب است. این آژانس در سراسر اروپا، آسیا و آمریکای شمالی فعالیت می کند.

Tiger: یک آژانس استخدام بین المللی است که در نقش منشی گری و پشتیبانی فعالیت دارد.

Ade cco: این آژانس استخدام بین‌المللی در بیش از 60 کشور فعالیت می کند. آنها با 500 شعبه در سراسر جهان، خدمات مشاوره ای، راهنمایی و استخدام را ارائه می دهند.

9. شرایط کار در اروپا در حین تحصیل چگونه است؟

دانشجویان تمام مقاطع در اتحادیه اروپا، به میزان 20 ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی در حین تحصیل را دارند. البته این عدد در برخی کشورها تغییر می‌کند.

به عنوان مثال شرایط کار دانشجویی در آلمان این گونه است دانشجویان بین‌المللی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، می‌توانند 140 روز کامل یا 280 نیم‌روز به صورت همزمان با تحصیل خود مشغول به کار باشند.

10. شرایط کار در اروپا بعد از تحصیل به چه صورت است؟

در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا دانشجو بعد از اتمام تحصیل به مدت 18 ماه، به منظور یافتن کار و اخذ ویزای کار اجازه اقامت در اتحادیه اروپا را خواهد داشت.

شرایط کار در کشورهای اروپایی
ورشو-لهستان

11. بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت کاری کدام است؟

با توجه به رشد منفی جمعیت و رشد مثبت اقتصاد و صنعت آلمان، نیاز شدید این کشور به نیروی کار متخصص، میزان حقوق مناسب، پایین و قابل قبول بودن هزینه های زندگی در مقابل دستمزدها، مردم و فرهنگی مهاجر پذیر و حقوق مساوی بین شهروندان و مهاجرین در آلمان می توان گفت در حال حاضر آلمان بهترین کشور برای مهاجرت کاری است.

 

12. در مصاحبه شغلی باید به چه نکاتی دقت کرد؟

جزئیات ذکر شده در رزومه.

جزئیات ذکر شده در کاور لتر.

شرح موقعیت شغلی مورد نظر کارفرما.

توانایی‌ها مد نظر کارفرما برای موقعیت شغلی مد نظر.

پرسش‌های تخصصی پرسیده شده توسط کارفرما.

جزئیات وظایف مد نظر کارفرما.

دقت و حوصله در پاسخگویی به پرسش‌های مطرح شده.

پراگ-چک

13. شرایط کار در اروپا برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا چگونه است؟

متأسفانه به دلیل قوانین سختگیرانه کار، شهروندان خارج از اتحادیه اروپا در هنگام یافتن شغل نسبت به اروپاییان شرایط سخت و آسیب پذیری دارند.
شهروندان اتحادیه اروپا می توانند در هر کشور عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به دریافت مجوز، کار کنند. اما شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای دریافت ویزای کار اروپا، دریافت مجوز کار در اتحادیه و حوزه شنگن، به دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای اروپایی، نیاز دارند.

حتی اگر آنقدر خوش شانس باشید که یک پیشنهاد شغلی در اتحادیه اروپا دریافت کنید، بازهم قرارداد کار شما باید توسط وزارت کار مربوطه تأیید شود.

بارسلونا-اسپانیا

14. شرایط کار در کشورهای اروپایی چگونه است؟

هر کسی که معیارها و الزامات تعیین شده توسط کشورهای اروپایی را داشته باشد، شرایط کار در اروپا را دارد.
شرایط کار در کشورهای اروپایی بسته به هر کشور متفاوت است و اکثر کشورها برنامه های مختص به خود را دارند.
هر کشور از طریق برنامه های تعیین شده به جذب متخصصان خارجی و پر کردن جایگاه های شغلی خالی خود در زمینه های مختلف می پردازد.

بهتر است قبل از هر اقدامی، با شرایط کار در اروپا و جزئیات روند درخواست کار در هر کشور آشنا شوید.

مواردی که در ادامه به آنها اشاره می شود، شانس شما برای دریافت پیشنهاد کاری و استخدام در کشورهای اروپایی را افزایش می دهد.

الف: حضور در لیست مشاغل مورد نیاز اروپا

معیارها و شرایط کار در اروپا و دریافت ویزای کار و همچنین روند درخواست، بستگی زیادی به نیازهای کارگری و مشاغل مورد نیاز هر کشور دارد.

ب: آشنایی به زبان بومی

تسلط به زبان محلی برای بسیاری از مشاغل ضروری است و داشتن تسلط کافی به زبان فرانسه، اسپانیایی، آلمانی یا اسپانیایی به طور قابل توجهی شانس شما برای دریافت پیشنهاد کار را بیشتر می کند.

ج: داشتن تخصص و مدارک آموزش عالی

شرایط کار در کشورهای اروپایی اغلب به داشتن مدارک تحصیلی عالی، تخصص و سابقه کاری گره خورده است.
در اکثر موارد این مدارک که نیاز به ترجمه به زبان محلی و تاییدات معتبر دارند.

ونیز- ایتالیا

15. شرایط کار در اروپا از طریق ویزای جستجوی کار (JOB SEEKER) چیست؟

برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جاب سیکر، فرد متقاضی تحصیلات دانشگاهی و سابقه شغلی مرتبط با آن داشته باشد.
اگر تخصص و شغل فرد متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز کشور مورد نظر باشد، شانس دریافت ویزای جستجوی کار برای وی بالا است ولی برای مشاغلی که در لیست مشاغل مورد نیاز نباشند، این شانس کاهش خواهد یافت.

شرایط عمومی برای دریافت ویزای جستجوی کار

توانایی ارتباطی کافی (آشنایی کافی به زبان محلی یا انگلیسی).

اطمینان سفارت از دلیل و قصد واقعی سفر متقاضی.

اطمینان سفارت از توانایی متقاضی در یافتن کار در کشور مقصد.

16. شرایط کار در اروپا از طریق پیشنهاد کاری (JOB OFFER) چگونه است؟

طبق قوانین اتحادیه اروپا، کارفرمایان اروپایی پیش از استخدام نیرو از خارج از اتحادیه اروپا، ابتدا باید شغل مورد نظر را 3 ماه در کشور خود و سپس 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی کنند.
در صورتی که در مدت این 6 ماه فردی از کشور مبدا یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا، نیروی متخصص مورد نیاز یافت نشد، کارفرما می‎تواند جهت استخدام نیرو از خارج از اتحادیه اروپا اقدام نماید.

شرایط کار در اروپا
ایتالیا

17. آیا با دریافت ویزای شنگن شرایط کار در اروپا را خواهید داشت؟

خیر. شرایطی برای کار در اروپا با ویزای شینگن وجود ندارد و مجاز به کار نخواهید بود.
شما می توانید از ویزای شینگن برای مقاصدی همچون گردشگری، دیدار با خانواده و دوستان، اهداف پزشکی، شرکت در کنفرانس ها و سمینارها یا ورکشاپ و … استفاده کنید.
تنها با داشتن ویزای نوع D به هدف اشتغال، از یکی از کشورهای حوزه شینگن، شرایط کار در اروپا و 26 کشور اروپایی عضو منطقه شینگن به شما تعلق می گیرد.

18. آیا با داشتن ویزای کار می‌توان اعضای خانواده را نیز به همراه برد؟

بله. یکی از مزیت های ویزای کار این است که به تمامی اعضای تحت تکفل شما (همسر و فرزندان زیر 18 سال) نیز از ابتدا ویزا تعلق می‌گیرد و می‌توانند به همراه شما به زندگی در اتحادیه اروپا بپردازند.

19. آیا ویزای کاری اروپا منجر به اقامت می‌شود؟

در کشور آلمان دارندگان blue card آلمان و ویزای کار عادی بعد از 2 سال سابقه بیمه مداوم، شرایط دریافت اقامات دائم این کشور را خواهند داشت.

همچنین به شرط داشتن مدرک C1 آلمانی 3 سال پس از اخذ اقامت دائم آلمان می توانند پاسپورت آلمانی دریافت کنند.

شرایط کار در کشورهای اروپایی
بارسلونا- اسپانیا

20. شرایط کار در کشورهای اروپایی برای کارآفرینان چگونه است؟

با افزایش سریع جمعیت اروپا، تقاضای مداوم برای استخدام کارآفرینان جوان و متخصصانی وجود دارد که می توانند ایده های جدید و مهارت های کارآفرینی را به کشورهای اروپایی تزریق کنند یا کسب و کار سودآور خود را داشته باشند.

اگر در این گروه قرار می گیرید، نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید.

تمام آنچه شما نیاز دارید این است که مهارت های حرفه اشتثنایی خود و بودجه کافی برای شروع کار را نشان دهید.
بسیاری از اقتصادهای بزرگ اروپا، این برنامه ها را ارائه می دهند.
برای نمونه آلمان ممنوعیت استخدام نیروی کار خارجی برای کارگران غیر ماهر و کم مهارت و حتی برای ماهرترین کارگران را وضع کرده است.

21. چه زمانی برای دریافت وقت سفارت ویزای کار در اروپا اقدام کنیم؟

توصیه می شود حداقل دو ماه قبل از سفر به کشور شینگنی که قصد کار در آن را دارید، برای دریافت وقت سفارت ویزای کار در اروپا اقدام کنید.
این توصیه از این جهت است که مدت پردازش ویزای کار در سفارتخانه های اروپا تقریبا 6 هفته طول می کشد.

در بعضی از کشورها و موارد به خصوص ممکن است زمان پردازش تا 12 هفته نیز طول بکشد.

22. اعتبار ویزای کار در اروپا چقدر است؟

اکثر ویزاهای کاری اروپا به مدت یک سال اعتبار دارند. اما در صورت پیدا کردن کار جدید یا تمدید شدن قرارداد فعلی دارندگان ویزای کار اروپا فرصت این را خواهند داشت که برای تمدید ویزا درخواست بدهند.

اعتبار ویزای شما و همچنین چند جزئیات دیگر در برچسب ویزا که در گذرنامه شما وجود دارد، قید شده است.

23. مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اروپا چیست؟

فرم درخواست

پاسپورت معتبر

ترجمه شناسنامه

ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات به همراه تأییدیه وزارت خارجه و دادگستری که باید به تأیید سفارت نیز برسد.

قرارداد کاری معتبر با کارفرما

رزرو هتل یا محل اقامت

گواهی تمکن مالی

ترجمه رسمیِ سابقه کار (به همراه بیمه تأمین اجتماعی).

ترجمه گواهی مبنی بر دانش (در صورت وجود).

رزومه کامل با فرمت قابل قبول سفارت.

انگیزه نامه (SOP): در متن باید مشخص شده باشد که به دنبال چه نوع کار و سمتی هستید، نزد چه کارفرماهایی قصد اقدام و معرفی خود را دارید و محل اقامت شما کجا خواهد بود. شما باید معلومات زبانی خود را نیز ذکر و مدارک مربوطه را پیوست نمایید.

بیمه نامه مسافرتی (30.000 یورو)

 

24. مراحل دریافت ویزای کار در کشورهای اروپایی چیست؟

دریافت وقت سفارت.

نگارش رزومه.

نگارش انگیزه نامه.

کاریابی در سایت های کاریابی.

ارسال رزومه و شرکت های آگهی دهنده.

مصاحبه اسکایپی با شرکت‌هایی که به درخواست پاسخ مثبت داده‌اند.

دریافت قرارداد کاری.

ترجمه و آماده‌سازی مدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه.

دریافت وقت سفارت VIP.

مصاحبه در سفارت.


سوالات متداول شرایط کار در اروپا

✅ مزایای دریافت ویزای کار اروپا چیست؟

استاندارد بالای زندگی، آشنایی با فرهنگ‌های مختلف، فرصت سفر به کشورهای حوزه شینگن، یادگیری زبان جدید، بهبود بخشیدن مهارت‌های ارتباطی

✅ بیشترین تخصص‌ها و مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به اروپا کدام‌اند؟

اکثر کشورهای اروپایی در زمینه های خاص مانند مهندسی، فناوری اطلاعات، مراقبت های بهداشتی و تدریس، دارای کمبود متخصصان ماهر هستند.

✅ متوسط درآمد مشاغل مختلف در اروپا چقدر است؟

بالاترین متوسط درآمد ماهانه در اروپا مربوط به سوییس با 6,980 یورو بوده است.

✅ معتبرترین سایت‌ها و موسسات کاریابی که شرایط کار در اروپا را فراهم می‌کنند، کدام‌اند؟

Approach People، Seuss Recruitment، European Recruitment، Tiger و Adecco از جمله این موسسات هستند.

✅ آیا با دریافت ویزای شینگن شرایط کار در کشورهای اروپایی را خواهید داشت؟

خیر. شرایطی برای کار در اروپا با ویزای شینگن وجود ندارد و مجاز به کار نخواهید بود.

جمع بندی
 
Conclusion
اگر رشته شما یکی از رشته های مورد نیاز کشورهای اروپایی است، تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار مرتبط با آن را دارید و به زبان آلمانی یا انگلیسی تسط نسبی پیدا کرده اید، شرایط کار در اروپا می تواند برای شما جذاب و مقدمه ساز تغییرات زیادی باشد.
شرایط کار در کشورهای اروپایی یکی از بهترین راه های ورود برای زندگی در اروپا و درصد موفقیت ویزاهای کار صادر شده آن برای ایرانیان به شرط انجام صحیح پروسه بالاتر از همه کشورها است.
در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد گروه ام زد مهران  اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.
Choose Layout
Main Color Scheme
CHAT