x
گروه مهاجرتی توریستی سرمایه گذاری مترجمی بازرگانی ام /زد
  • محله کارسیاکا خیبان قبرس شماره:57 طبقه دوم و سوم منطقه آلتین اردو استان اردو کشور ترکیه
  • İNFO@MZMOHAJERAT.COM
  • 8 صبح الی 19 بعد از طهر

به روز رسانی :گروه ام /زد شرکت مهران با ثبت رسمی در کشور ترکیه و مجوز فعالیتی 9797 وزارتخانه مربوطه مجوز ما

ALES چیست؟
ALES چیست؟
ALES که مخفف عبارت Academic Personnel and Graduate Education Exam است، سه بار در سال توسط ÖSYM در ​​81 استان برای جذب دانشجویان فارغ التحصیل در موسسات آموزش عالی و برای انتصاب در سمت هایی مانند مدرس، مدرس، دستیار پژوهشی، کارشناسان، مترجمان برگزار می شود. و برنامه ریزان آموزشی و تربیتی آزمونی است شامل 2 تست و 100 سوال با دامنه امتیازات بین 50 تا 100. همانطور که از نام آن پیداست، ALES که برای تحصیلات تکمیلی گرفته می شود، همچنین یک آزمون تعیین کننده در تعیین داوطلبانی است که برای تحصیلات تکمیلی به خارج از کشور اعزام می شوند.
ALES برای چه مواردی استفاده می شود؟
نمره ALES (امتحان ورودی کارکنان دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی) هنگام درخواست برای مدرک کارشناسی ارشد با پایان نامه، سمت های هیات علمی (مانند دستیار پژوهشی، مدرس، مدرس، مترجم خبره) و دکترا استفاده می شود. علاوه بر همه اینها، نمره ALES نیز در تعیین داوطلبان اعزامی به خارج از کشور برای تحصیلات تکمیلی موثر است.
چه کسی می تواند ALES مصرف کند؟
هرکسی که از هر برنامه کارشناسی فارغ التحصیل شده باشد یا واجد شرایط شرکت در آن باشد، یا تحصیلات کارشناسی را در خارج از کشور گذرانده اما گواهی معادل دریافت کرده باشد، می تواند در ALES شرکت کند. هیچ محدودیت سنی برای ورود به ALES وجود ندارد. داوطلبانی که مراحل درخواست را با موفقیت انجام دهند و هزینه درخواست را به موقع پرداخت کنند، حق شرکت در آزمون را دارند. مدارکی وجود دارد که داوطلبانی که واجد شرایط شرکت در آزمون هستند باید هنگام شرکت در آزمون همراه خود داشته باشند و همچنین همراه داشتن مواردی ممنوع است. مدارکی که داوطلبانی که ALES باید همراه خود داشته باشند به شرح زیر است:
مدرک ورود به آزمون: همه داوطلبانی که در ALES شرکت می کنند باید مدرک ورودی شامل اطلاعات مرکز، ساختمان و سالن محل برگزاری آزمون و عکس وی را به همراه داشته باشند. در حالی که داشتن پرینت رنگی یا سیاه و سفید از این مدرک تاثیری در ورود به آزمون ندارد، اما اگر عکسی از داوطلب روی مدرک وجود نداشته باشد یا متن یا عکسی بعداً در هر جای مدرک اضافه شود، امتحانات داوطلبان انجام می شود. کسانی که با این سند همراه هستند باطل تلقی می شوند.
شناسنامه عکس دار: یکی دیگر از مدارکی که داوطلبان باید همراه خود داشته باشند شناسنامه همراه با عکس است. داوطلبانی که به هر دلیل نمی توانند کارت شناسایی عکس دار خود را به همراه داشته باشند باید به تی.ر. همچنین می تواند اصل شناسنامه یا پاسپورت تاریخ مصرف نشده همراه با عکس را به همراه داشته باشد. داشتن هر یک از این موارد برای داوطلبان الزامی است. به غیر از این مدارک مدارکی مانند گواهینامه رانندگی، کارت شناسایی حرفه ای یا کارت دانشجویی پذیرفته نمی شود.
آزمون ALES چند دقیقه است؟
ALES از ساعت 10.15 شروع می شود و امتحانی است که 150 دقیقه، یعنی 2.5 ساعت طول می کشد. داوطلبان شرکت کننده در آزمون به هیچ وجه نباید در 110 دقیقه اول و 15 دقیقه آخر پس از شروع آزمون سالن را ترک کنند. صرف نظر از دلیل، هر داوطلبی که سالن امتحان را ترک کند، مجدداً در سالن امتحان پذیرفته نمی شود.
چه دوره هایی در ALES وجود دارد؟
ALES از آزمون های عددی و شفاهی تشکیل شده است. دوره های ارائه شده در ALES در زیر ذکر شده است:
ریاضی
هندسه
منطق عددی – استدلال
ترکی
منطق کلامی – استدلال منطقی
موضوعات دوره در ALES چیست؟
داوطلبانی که ALES را می گذرانند با آزمون هایی از دروس عددی و شفاهی مواجه می شوند. هدف از آزمون های عددی سنجش مهارت استدلال عددی و منطقی داوطلب می باشد و شامل 50 سوال می باشد. هدف از آزمون شفاهی سنجش توانایی استدلال کلامی داوطلب است. در آزمون شفاهی از داوطلبان 50 سوال پرسیده می شود. این سوالات که برای سنجش مهارت و دانش تمامی داوطلبانی که در رشته های مختلف فارغ التحصیل شده اند و یا فارغ التحصیل رشته های مختلف خواهند بود پرسیده می شود، به زبان ترکی و مشتمل بر موضوعات گوناگون می باشد. سرفصل های آزمون ورودی کارکنان دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی در زیر آورده شده است.
موضوعات ریاضی ALES در زیر فهرست شده است:
خوشه ها
تحلیل و بررسی
معادلات
نسبت-نسبت
اعداد نمایی
اعداد رادیکال
قدر مطلق
مشکلات سنی
اعداد گویا
مفاهیم اساسی
مشکلات حرکتی
مشکلات مخلوط
تقسیم و تقسیم پذیری
مسائل اعداد و کسری
مشکلات کارگر و استخر
Prime Factors، Ebob-Ekok
مرتب سازی، نابرابری های ساده
هویت و فاکتورسازی
اصل اولیه شمارش و احتمال
مشکلات درصد، سود و زیان و بهره
عملیات، حساب مدولار و تابع
موضوعات هندسه ALES در زیر فهرست شده است:
اجسام جامد
چهارضلعی های ویژه
زوایای در خط
زوایای مثلث
دایره و دایره
هندسه تحلیلی
چند ضلعی ها و چهارضلعی ها
طول و مساحت در مثلث
نیمساز زاویه، نیمساز ضلعی و تشابه در مثلث
موضوعات منطق دیجیتال ALES در زیر فهرست شده است:
مهارت های شکل دادن و دنباله های اعداد
مشکلات استدلال منطقی
تفسیر نمودار و جدول خوانی
موضوعات ترکی ALES در زیر فهرست شده است:
پاراگراف
معنی در ورد
درک در جمله
اشکال بیان
اختلالات بیانی
منطق کلامی ALES – موضوعات استدلال در زیر فهرست شده است:
رمزگذاری، رمزگشایی
استدلال کلامی و حل مسئله بر اساس هوش کلامی
در مجموع 100 سوال از همه این موضوعات در ALES پرسیده می شود. تعداد سوالات ناشی از موضوعات ذکر شده متفاوت است.
استدلال کلامی و حل مسئله بر اساس هوش کلامی
در مجموع 100 سوال از همه این موضوعات در ALES پرسیده می شود. تعداد سوالات ناشی از موضوعات ذکر شده متفاوت است. توزیع سوالات موضوعات موجود در لیست در قالب جدول زیر آورده شده است.
امتیاز ALES چگونه محاسبه می شود؟
امتیاز ALES پس از ارزیابی ÖSYM برگه پاسخ در یک محیط کامپیوتری با اسکن نوری به دست می آید. هر یک از پاسخ های داده شده توسط داوطلبان به صورت جداگانه ارزیابی می شود و با کم کردن یک چهارم تعداد پاسخ های اشتباه از تعداد پاسخ های صحیح، نمره خام ایجاد می شود. این نمرات خام با میانگین 50 و انحراف معیار 10 به نمرات استاندارد تبدیل می شوند. 3 نمره وزنی (وزن دار عددی، وزن کلامی، وزن مساوی) برای هر داوطلب محاسبه می شود. اگر سوالی لغو شده باشد، آن سوال از ارزیابی حذف می شود. این امتیازات وزنی محاسبه شده طبق فرمول ÖSYM به امتیازات از 100 تبدیل می شوند. فرمول ÖSYM در ​​زیر آورده شده است:
از آنجایی که داوطلبانی که در آزمون شرکت می کنند در مورد نمرات ALES خود کنجکاو هستند، قبل از اعلام نتایج، نمرات خود را با استفاده از ابزارهای محاسبه نمره ALES به صورت آنلاین محاسبه می کنند.
آیا اشتباهات در ALES منجر به حقیقت می شود؟
در ALES، 4 اشتباه، 1 حق را از بین می برد. هنگام محاسبه نمره، پاسخ های صحیح و نادرست داوطلبان به سوالات هر آزمون به صورت جداگانه اضافه می شود و با کم کردن یک چهارم تعداد پاسخ های اشتباه از تعداد پاسخ های صحیح، نمرات خام ایجاد می شود.
چند امتیاز خالص باید برای محاسبه امتیاز ALES ایجاد کرد؟
ÖSYM مشخص نمی کند که چند امتیاز خالص باید برای محاسبه امتیاز ALES ایجاد شود.
انواع امتیاز ALES چیست؟
برای هر داوطلبی که ALES می گیرد، سه نوع نمره متفاوت محاسبه می شود. انواع امتیازات ALES با در نظر گرفتن اطلاعات راهنمای OSYM در ​​زیر فهرست شده است:
امتیاز کلامی ALES
امتیاز عددی ALES
ALES امتیاز برابر وزن
دوره اعتبار نمره ALES چقدر است؟
امتیاز ALES به مدت 5 سال از تاریخ اعلام اعتبار دارد. داوطلبان می توانند به مدت 5 سال از نمرات خود در درخواست های خود استفاده کنند.
داوطلبانی که در رشته ALES شرکت می کنند باید حداقل 70 امتیاز از صد امتیاز را در زمینه امتیازی خود کسب کنند تا بتوانند در پست های مدرس و دستیار پژوهشی منصوب شوند. داوطلبانی که حداقل 70 از 100 را کسب کنند موفق در نظر گرفته می شوند. برای درخواست های کارشناسی ارشد با پایان نامه، از داوطلبان انتظار می رود که حداقل 55 امتیاز در نوع نمره برنامه تحصیلات تکمیلی مورد نظر خود کسب کنند و از کسانی که برای دکترا یا مهارت در برنامه هنر با مدرک کارشناسی اقدام می کنند، انتظار می رود امتیاز کسب کنند. حداقل 80 امتیاز سنای دانشگاه ها یا موسسات فناوری عالی این حق را دارند که نمرات استاندارد را بر اساس این امتیاز تعیین کنند. مؤسسات آموزش عالی هنگام انتخاب دانشجویان برای تحصیلات تکمیلی باید نمرات ALES را با وزن حداقل 50 درصد در نظر بگیرند. برخی از مؤسسات آموزش عالی ممکن است از نمرات امتحانی به عنوان تنها معیار هنگام انتخاب استفاده کنند. برخی از مؤسسات آموزش عالی نیز ممکن است از نمرات برای اهداف پیش انتخابی یا به عنوان بخشی از آزمون خود استفاده کنند. امتیاز ALES ممکن است برای برنامه های کاربردی برای برنامه های دکترا در دانشکده ها و هنرستان های هنرهای زیبا نیز مورد نیاز باشد.
چگونه برای ALES مطالعه کنیم؟
آزمون پرسنل دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی، یعنی ALES، آزمونی است که توسط افرادی که می خواهند با پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنند یا می خواهند در موقعیت های علمی قرار بگیرند، شرکت می کنند. اولین کاری که داوطلبانی که برای ALES آماده می شوند باید انجام دهند این است که نوع امتحانی را که با اهداف آنها مطابقت دارد تعیین کنند. داوطلبان باید بر اساس نوع نمره درخواستی موسسه مورد نظر خود مطالعه کنند. داوطلبانی که برای موسساتی که با نوع نمره عددی استخدام می‌کنند درخواست می‌کنند باید روی موضوعات در بخش عددی تمرکز کنند. داوطلبانی که برای مکان‌هایی که با نوع نمره شفاهی استخدام می‌کنند درخواست می‌کنند باید با تمرکز بر موضوعات در بخش کلامی مطالعه کنند. حل سوالاتی غیر از نوع نمره خودتان در طول امتحان نیز بر نتیجه امتحان تاثیر مثبت دارد. به همین دلیل، در صورت امکان، مطالعه موضوعاتی از انواع دیگر امتیاز مفید است.
یادگیری مسائلی که در آزمون پرسنل دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی با آن مواجه خواهد شد، مهم است. داوطلبانی که سرفصل های موضوعی را یاد می گیرند باید با حل تست های مختلف ALES میزان آگاهی خود را در مورد هر موضوع بررسی کنند. باید روی مسائل گمشده شناسایی شده در حین کار تمرکز کرد. به منظور کارآمد بودن، باید یک برنامه کاری تهیه شود. این برنامه مطالعاتی باید یک برنامه واقع بینانه باشد که داوطلب بتواند به طور منظم آن را دنبال کند. داوطلبان نمی توانند برنامه های کاری چالش برانگیز را اجرا کنند که با شرایط زندگی آنها سازگار نیست و بنابراین نمی توانند از این برنامه بهره مند شوند.
 
Choose Layout
Main Color Scheme
CHAT